top of page
nilüfer esin berberoğlu, sanat terapisti,

Merhaba

Atölyemizde bireysel ve  grup sanat psikoterapi çalışmaları yapıyorum. Sanat Terapisi deneyim atölyeleri ve seminerleri yürütmekteyim. Bunların yanı sıra yetişkinlere yönelik, Yaratıcı Dans/ Hareket atölye çalışması yapıyorum.

  • Instagram

HAKKINDA

1984 yılında İstanbul’da doğdu. Sanat Psikoterapileri Derneği Kurucu Üyesidir. Üsküdar Üniversitesi  Öğretim Görevlisi MA Uygulamalı Psikoloji.

Deneyim

1999 yılında Sınır Tanımayan Doktorlarla Derince’de gönüllü çalıştı. 2011 yılından beri, bu birimde kurulan SPR de, Kişilik Bozuklukları ve Psikoz Hastaları ile Dans-Gevşeme sanat psikoterapi grubunun yürütücüsü olarak 6 yıl gönüllü çalıştı. 2012 yılından beri NPİ İstanbul Nöro Psikiyatri Beyin Hastanesi’nde yatarak tedavi gören kadın hastalarla Beden ve Hareket Terapisi çalışmasını sürdürmektedir. Çeşitli özel kurumlarda sağlıklı yetişkinler için yaratıcı sanat, dans/hareket atölyeleri yürüttü. 2015 yılından itibaren Üsküdar Üniversitesinde Sağlık Bilimleri Fak. Ergoterapi bölümde Dans Hareket Terapisi, Geleneksel El Sanatları derslerini verdi. Sanat Terapisi dersini vermeye devam etmektedir. .2016 yılında Travmada ve Sahada Kullanılacak Sanat Terapisi Müdahaleleri seminer ve atölye çalışmalarına katıldı.2018 Ekim itibariyle Kadıköy Belediyesi Gençlik Sanat Merkez'inde Yaratıcı Hareket ve Beden Farkındalığı Atölyesini yürütmektedir. 2018 yılında Kocaeli Üni.Tıp Fakültesi gerçekleştirilen Ruhsal İyileştirim Kongresi’ne Sözel bildirim ile katılmıştır. Çeşitli Eğitim ve mesleki kongrelere katılmaya devam etmektedir ve mesleki kongrelere katılmaya devam etmektedir.

Eğitim

2001 yılında Kadıköy İntaş Lisesini bitirdi.

2008 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun oldu.

2009-2011 yılları arasında İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Sosyal Psikiyatri Servisinde Sanat Psikoterapisi Eğitim ve Atölye Çalışmalarına katıldı ve kursu bitirme sertifikası aldı.

2012 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesin 'de Uygulamalı Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek Lisans bitirme projesini Prof. Dr. Timuçin Oral 'la birlikte yürüttü. Çocuk gelişimi ve ileri gelişimsel patoloji derslerini Prof. Dr. Haluk Yavuzer'den aldı.

2015 yılında" Psikiyatrik Hastalarda Sanat Psikoterapisinin Kullanımı ve İşlevsellik Üzerine Etkisi "adlı projesini teslim ederek mezun olmaya hak kazandı.

2017 yılında İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesinden pedagojik formasyon

KİŞİSEL İLETİŞİM 

Sanat Psikoterapisi ve Bilişsel Davranışçı Terapi hakkında bilgi almak ve sorularınız için web sitemi ziyaret edebilirsiniz

bottom of page